RALPH DEMOLKA W INTERNECIE /2D/ premiera

gatunek: animowany/komedia

produkcja: USA, czas trwania: 112

DZIŚ | 15:30
BIURO DETEKTYWISTYCZNE LASSEGO I MAI. SEKRET RODZINY VON BROMS

gatunek: familijny

produkcja: Szwecja, czas trwania: 80

DZIŚ | 17:00
RALPH DEMOLKA W INTERNECIE /3D/ premiera

gatunek: animowany/komedia

produkcja: USA, czas trwania: 112

DZIŚ | 17:45
OVER THE LIMIT

gatunek: dokumentalny/sportowy

produkcja: Polska/Niemcy/Finlandia/Francja, czas trwania: 74

DZIŚ | 19:00
ZABAWA ZABAWA

gatunek: komediodramat

produkcja: Polska, czas trwania: 88

DZIŚ | 20:00
ROMA

gatunek: dramat

produkcja: Meksyk/USA, czas trwania: 135

24.01.2019 | 19:00
MISZMASZ CZYLI KOGEL MOGEL 3 /premiera/

gatunek: komedia

produkcja: Polska, czas trwania: 93

25.01.2019 | 16:00
ZŁE WYCHOWANIE CAMERON POST /premiera/

gatunek: komediodramat

produkcja: USA, czas trwania: 90

26.01.2019 | 18:00
CARAVAGGIO - DUSZA I KREW /Wielka Sztuka w Kinie/

gatunek: dokumentalny

produkcja: Włochy, czas trwania: 90

31.01.2019 | 19:00
SPIDER-MAN UNIWERSUM

gatunek: animowany/akcja/fantasy

produkcja: USA, czas trwania: 117

01.02.2019 | 17:45
Aktualności
„Caravaggio – dusza i krew” - Wielka Sztuka w Kinie - 31.01.2019
08.01.2019
„Caravaggio – dusza i krew”  - Wielka Sztuka w Kinie - 31.01.2019

31 stycznia na godz. 19.00 Kino Regis zaprasza ( w szczególności entuzjastów cyklicznych spotkań pod szyldem "Wystawa na ekranie") na spotkanie z dziełem  włoskiego malarza, jednego z najwybitniejszych twórców wczesnego…

Czytaj więcej >

DKF Aktualności

W hołdzie kobietom - "Roma" Alfonso Cuaróna w DKF Maciste.

24.01.2019, godz 19.00 /czwartek/

 

DKF Maciste zaprasza 24 stycznia 2019 (godz. 19.00) na inauguracyjne spotkanie w 2019 roku. Obejrzymy trzykrotnie nominowany do Złotych Globów oraz zwycięski na festiwalu filmowym w Wenecji film Alfonso Cuaróna pt: "Roma". Obraz ponadto uznawany jest przez krytyków jako jeden z kandydatów do Oscara, który być może zmierzy się w pojedynku z "naszą" "Zimną wojną".


„ROMA” to najbardziej osobisty z dotychczasowych filmów nagrodzonego Oscarem reżysera i scenarzysty Alfonso Cuaróna („Ludzkie dzieci”, „I twoją matkę też”, "Grawitacja"). Opowiada historię Cleo (Yalitza Aparicio), młodej służącej pracującej w zdominowanej przez klasę średnią dzielnicy Roma w mieście Meksyk. Cuarón pisze tym filmem pełen artyzmu i miłości list do kobiet, które go wychowały, oraz maluje żywy i poruszający obraz domowych napięć i zmian hierarchii społecznej na tle politycznego chaosu lat 70.

Przed filmem prelekcja dr Barbary Szczekały.


Dawno nie widziałem filmu tak empatycznego i wizualnie czystego. Przemyślanego w każdym szczególe i jednocześnie pozbawionego wyrachowania. „Roma” Alfonso Cuaróna to film zrobiony z miłości, którą przesiąka każdy kadr tego niezwykłego dzieła. / Łukasz Adamski, wPolityce.pl/


Nie ma co przekłamywać rzeczywistości, "Roma" to arcydzieło, które oszczędnymi środkami jest w stanie głębiej wejść w świadomość widza, niż niejedna produkcja wypełniona po brzegi emocjami. / Radosław Krajewski, Gamerweb/


Jak mówił Umberto Eco: Piękno jest ograniczone kanonem, zaś brzydota nieograniczona w swoich możliwościach. Te słowa doskonale odzwierciedlają Romę i jako kino myślące dla myślącego nie przywodzi na myśli celniejszego słowa, niż arcydzieło! / Bernadetta Trusewicz, FDB/

 

Sylwetka reżysera:


Alfonso Cuarón - jest jednym z najbardziej znanych reżyserów swego pokolenia. Jego debiutancki film Tylko ze stałym partnerem z 1991 roku, mroczna komedia z Danielem Giménezem Cacho i Claudią Ramírez, był najbardziej dochodowym filmem w Meksyku w 1992 roku i przyniósł Cuarónowi nagrodę Ariel Award dla współscenarzysty. Sydney Pollack był pod wrażeniem jego debiutanckiego filmu pełnometrażowego i zatrudnił Cuaróna jako reżysera jednego z odcinków serialu stacji Showtime Fallen Angels zatytułowanego Murder, Obliquely (tym samym Cuarón dołączył do grona reżyserów tego serialu, w którym znaleźli się także Steven Soderbergh, Jonathan Kaplan, Peter Bogdanovich i Tom Hanks). Odcinek, w którym zagrali Laura Dern i Alan Rickman, przyniósł Cuarónowi w 1993 roku nagrodę Cable ACE Award dla najlepszego reżysera.

 

Pierwszym amerykańskim filmem pełnometrażowym Cuaróna była uznana przez krytyków adaptacja popularnej książki dla dzieci — obraz Mała księżniczka (1995 r.), który był nominowany do Oscara za najlepsze zdjęcia i scenografię i otrzymał nagrodę New Generation Award od stowarzyszenia krytyków L.A. Film Critics. Później, w 1998 roku, Cuarón pracował nad współczesną adaptacją klasycznej powieści Charlesa Dickensa „Wielkie nadzieje”, w której zagrali Gwyneth Paltrow, Robert De Niro, Anne Bancroft i Ethan Hawke.

 

Następnie Cuarón powrócił do Meksyku, aby reżyserować zabawną, prowokacyjną i kontrowersyjną komedię z hiszpańskojęzyczną obsadą I twoją matkę też, za którą otrzymał nominację do Oscara dla najlepszego oryginalnego scenariusza (który napisał wraz z bratem Carlosem) oraz nominacje do nagrody BAFTA dla najlepszego filmu zagranicznego i najlepszego oryginalnego scenariusza. Później przyszedł czas na film Harry Potter i Więzień Azkabanu z 2003 roku, trzecią z serii niezwykle popularnych adaptacji powieści J.K. Rowling. Autorka sama określiła film w reżyserii Cuaróna jako jej ulubiony w całej serii.

 

Kolejny projekt Cuaróna, film Ludzkie dzieci, który napisał wraz z Timothym Sextonem, był jednym z najgłośniejszych filmów 2006 roku i został doceniony przez krytyków i fanów za zastosowanie przełomowych technik, między innymi robiących wrażenie ujęć typu „travelling”. Film był nominowany do wielu nagród, w tym do trzech Oscarów, za najlepszy scenariusz-adaptację, najlepsze zdjęcia i największe osiągnięcie w dziedzinie montażu filmowego, a później otrzymał dwie nagrody BAFTA za najlepsze zdjęcia i najlepszą scenografię.
Po tym, jak wyprodukował ceniony na całym świecie film swojego przyjaciela Guillermo del Toro Labirynt fauna (2006 r.), Cuarón założył niezależną firmę producencką Cha Cha Cha wraz z urodzonym w Meksyku del Toro i reżyserem Alejandro Gonzálesem Iñárritu.

W 2014 roku Cuarón otrzymuje Oscara (najlepszy reżyser) oraz Złoty Glob za głośny film "Grawitacja".

------------------
ROMA /2018/
24 stycznia /czwartek/ 2019, godz. 19.00
Kino Regis, ul. Regis 1
bilety: 10 zł, 5 zł dla członków DKF-u
Zrealizowano przy wsparciu PISF